FAQ - Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Co znamená KOLAGENOVÉ SOLÁRIUM?

Mírné opalování dle nových norem EU spojené s podporou tvorby kolagenu a regenerací kůže.

PŘEVRATNÁ NOVINKA – první ve Znojmě!

Nabízíme Vám solagenária Sun Craft Open Sky a Ergoline 600, která perfektně kombinují opalování s kolagenovou terapií pro svěží a atraktivní pleť! UV trubice se postarají o dokonalé zbarvení pokožky za současné regenerace kůže pomocí trubic Collagen plus 10. Vysoce výkonné trubice Collagen Plus 10 působí vlnovou délkou 633nm. Tato část světelného spektra povzbuzuje tvorbu kolagenu v kůži. Jedná se o novou technoligii, která splňuje přísné normy EU 0,3 W/m2 pro opalování v soláriích. V těchto solagenáriích jsou použity UV trubice s technologií CCT, které jsou díky vyváženému přírodnímu spektru záření převratnou novinkou pro maximálně zdravé a šetrné opalování.

Jak se kůže opaluje?

Naše přirozená barva kůže je dána množstvím melaninu v kůži. Existence a množství melaninu je u všech lidí závislá na genetických předpokladech. Když je naše pokožka vystavena UV záření, začínají melanocyty – buňky nacházející se hluboko v naší kůži – vytvářet více melaninu. Během následujícího zhnědnutí vystupuje melanin na povrch kůže a vytváří opálení. UV záření způsobuje kromě jiného i zesílení vnější vrstvy kůže, čímž si naše tělo vytváří přirozenou ochranu před UV zářením a před spálením kůže.

Lidé na UV záření reagují různě. Snědá pokožka produkuje melanin rychleji. Pokožka velmi světlých lidí obsahuje melaninu velmi málo, dokonce když je tato pokožka vystavena UV záření, neprodukuje žádný melanin. Proto se tito lidé s typem kůže I neopálí ani na slunci ani v soláriu.

Jestliže přirozený opalovací proces proběhne příliš rychle, vede to ke spálení kůže. Naše pokožka má pro tyto případy vlastní regenerační mechanismus, ale pokud dojde ke spálení pokožky často, může se tento mechanismus vyčerpat a může dojít k nevratnému poškození pokožky.

Kolikrát týdně se mohu opalovat v soláriu, aby to bylo rozumné?

Lidé s fototypem I, děti, mladiství do 18 let a lidé užívající léky, které způsobují přecitlivělost na slunce, jako i lidé s rakovinou kůže v rodině by solárium k opalování vůbec neměli používat. Přiměřené opalování 2-3x týdně je pro všechny ostatní nezávadné. Obecně je známo, že se pokožka po opalování zregeneruje minimálně za 24h. Pokud jste fototyp II, trvá regenerace 48 hodin a více. Evropská norma doporučuje nepřekročit 60 opalování za jeden rok.

Co je to návštěva solária?

Návštěva solária je čas potřebný k dosažení MED (minimální erytémové dávky). MED je taková dávka UV-záření, která nezpůsobí začervenání a spálení kůže. Doba opalování závisí na typu solária, typu kůže návštěvníka a stupni jeho opálení. Nikdy se v jeden den neopalujte na slunci a v soláriu.

Můžu dostat z opalování v soláriu rakovinu kůže?

Na toto téma existují medicínské a vědecké připomínky, které uvádějí, že překročení doporučené dávky nebo spálení kůže, představuje jeden z faktorů zvýšeného rizika onemocnění rakovinou kůže, zejména, když se spálíme v dětském věku a opakovaně. Odpovědným používáním solária získáte kontrolovaným způsobem své opálení a Vitamin D prostřednictvím UV záření.

Jaké výhody nabízí opalování v soláriu?

Solária nabízejí kontrolovanou cestu k zhnědnutí a mohou zajistit a zachovat dostatečnou hladinu Vitaminu D (více k tomuto tématu viz.oddíl Vitamin D). Při opalování na slunci je tělo vystaveno různé intenzitě slunečního záření. Ta závisí na ročním období, denní době, místě pobytu apod. V soláriu můžete využívat řízený systém bezpečného opalování, individuálně pro každý typ kůže s maximálním zamezením přetížení a spálení kůže. Při opalování v soláriu umíme na základě typu kůže a typu solária vytvořit individuální opalovací program, který zamezí nadměrnému opalování a spálení kůže.